ثبت بیش از یک هزار باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در یزد

1398/11/26 08:21
چهارمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی استان یزد با حضور مجید جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و جمعی از مسئولان فرهنگی در محل دوازدهمین نمایشگاه کتاب یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، مجید جوادیان زاده در این مراسم بیان کرد: سال گذشته یک هزار و ۸۳۳ باشگاه کتابخوانی در استان یزد ثبت شد که امسال تعداد یک هزار باشگاه دیگر نیز ثبت شد که این تعداد باشگاه رکوردی برای استان یزد در سطح کشور است.

وی افزود: بیش از ۲۰ هزار کودک و نوجوان در این طرح جام باشگاه های کتابخوانی مشارکت کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ادامه داد: امیدواریم بتوانیم کتاب را در زندگی خانواده ها وارد کنیم زیرا کتاب ابزار و کالای مهم فرهنگی است که می تواند توسعه اجتماعی و فرهنگی جوامع را دنبال کند.

جوادیان زاده گفت:  مطالعه، شاخصه ای برای توسعه یافتگی جوامع است اما متاسفانه در برهه هایی در برخی از جوامع این عادت و فرهنگ مطالعه شکل نگرفته است ولی ما امروز باید از روش های جذاب استفاده کنیم تا عادت و میل به مطالعه در جامعه به وجود بیاید.

وی افزود: یکی از طرح هایی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی اجرا کرده است، برنامه های جام باشگاه های کتابخوانی، روستاهای دوستدار کتاب است که در استان یزد نیز به خوبی این طرح ها دنبال شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: هدف گذاری ما در سال ۲۰۲۲، انتخاب یزد به عنوان پایتختی کتاب جهان است که برای رسیدن به این هدف باید با کمک کودکان، نوجوانان و فعالین کتاب و کتابخوانی در این زمینه گام برداریم.

در پایان این مراسم نیز از باشگاه های برتر کتابخوانی کودک و نوجوان استان یزد تجلیل و قدردانی شد.